Start

Kilka słów na początek

Czy w obecnych czasach są jeszcze osoby, które trzeba przekonywać do tego, jak ważna jest codzienna pielęgnacja? Ja nie znam nikogo takiego i myślę że Tobie też byłoby trudno wymienić kogoś, kto nie stosuje choćby kremu do twarzy. 

W dobie nauki i różnorodnych badań nie do podważenia jest stwierdzenie, że systematycznie używane i odpowiednie dobrane produkty potrafią znacznie poprawić kondycję naszej cery oraz spowolnić procesy starzenia. Tak jak i nie do pomyślenia dzisiaj (a przynajmniej mam taką nadzieję) jest położenie się spać w makijażu – negatywne skutki takich występków są niezaprzeczalne i nawet sceptyków są w stanie przekonać do dokładnego oczyszczania twarzy, co jeszcze nie tak dawno temu nie dla każdego było oczywistością. 

Na rynku dostępna jest przeogromna liczba marek kosmetycznych, oferujących niezliczoną ilość najróżniejszych produktów a ich gama z każdym dniem coraz bardziej się powiększa. Jednym słowem – wybór jest onieśmielający.

Możemy spokojnie przebierać pośród setek ofert, odrzucając produkty niedostosowane do typu naszej skóry, preferencji i zasobności portfela, a to co pozostanie, i tak dalej stanowić będzie pokaźny katalog.

Ale pewnie zastanawiasz się do czego właściwie zmierzam? Już wyjaśniam!

Moim celem jest tu chęć ukazania, że wybierając jakikolwiek towar (i nie myślę tu już tylko o kosmetykach) nie musimy godzić się na kompromisy. Dla mnie oznacza to, że wybierając produkt nietestowany na zwierzętach niczego nie tracę, a skoro tak jest, to nie widzę powodu, dla którego podobny cenowo i jakościowo kosmetyk miałabym kupić od marki nieetycznej. 

Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że niestety  bardzo wielu osób to w ogóle nie interesuje, nie zdają sobie z tego sprawy czy nie są świadomi występowania testów kosmetyków na zwierzętach oraz wcale nie poświęcają czasu nad zastanawianiem się nad tym. 

Mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni i osobiście również chciałabym się do tego przyczynić. Dlatego właśnie, między innymi, powstała drogeria Onaturalna! Chciałabym, aby dostęp do kosmetyków nietestowanych był jeszcze łatwiejszy i szybszy, a głęboko wierzę, że miejsce takie jak to, gdzie oferowane są wyłącznie takie produkty jest krokiem w dobrą stronę.

I z tym Cię dziś zostawię. Trzymaj się ciepło! ☺