Twarz

Dwuetapowe oczyszczanie

O tym jak ważne jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy dowiedziałam się dzięki książce „Sekrety urody Koreanek” Charlotte Cho (którą swoją drogą bardzo polecam). Za oczywiste uważałam mycie twarzy przed nałożeniem kremu, czy też innych produktów, jednak sądziłam, że dalsze etapy pielęgnacji skóry są znacznie bardziej istotne. A to jednak dokładne oczyszczenie stanowi podstawowy etap, bez którego działanie innych kosmetyków nie byłoby tak skuteczne.

Skutkami niemycia twarzy mogą być nie tylko zatkane pory i pojawiające się niedoskonałości, ale także szybsze starzenie się skóry i powstanie zmarszczek! Także bez żadnych wymówek– jeżeli chcemy cieszyć się piękną cerą, to musimy starannie ją oczyszczać.

Bardzo ważne jest aby przed nałożeniem innych kosmetyków do pielęgnacji i położeniem się spać pozbyć się z twarzy resztek makijażu, bakterii i innych zanieczyszczeń, które nagromadziły się na naszej skórze przez cały dzień. Ale jak to uczynić? Z pomocą przychodzi dwuetapowe oczyszczanie, czyli najpierw mycie twarzy kosmetykiem na bazie olejku a następnie, kosmetykiem na bazie wody. Takie dwukrotne mycie skóry, dwoma różnymi produktami, pozwoli na dogłębniejsze oczyszczanie, bowiem, różne zanieczyszczenia rozpuszczają się dzięki różnym substancją.

Olejek lepiej poradzi sobie z zanieczyszczeniami takimi jak m.in.:

  • nadmiar sebum,
  • makijaż,
  • krem przeciwsłoneczny.

Z kolei za pomocą żelu czy pianki do mycia twarzy łatwiej usunięte zostaną np.:

  • pot
  • kurz

U mnie ten sposób oczyszczania skóry jak najbardziej się sprawdza. Muszę przyznać, że odkąd w bardziej przemyślany sposób zaczęłam podchodzić do pielęgnacji, to stan mojej cery znacznie się poprawił. Jednak nie można zapominać o tym, że bardzo ważne jest obserwowanie stanu i wyglądu skóry i jej reakcji na wprowadzenie nowych produktów czy kroków, i dopasowaniu dla siebie tego co najlepiej się sprawdza, bo nie dla każdego to samo będzie dobre i przynoszące pozytywne rezultaty.

Już kończąc, bardzo zachęcam Cię do spróbowania dwuetapowego oczyszczania, jeżeli jeszcze tego nie robisz. Nie jest trudne do zrealizowania, a rezultaty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć!

Źródło: „Sekrety urody Koreanek” Charlotte Cho.