Włosy

Sposób na piękne włosy

Przyznam szczerze, że osobiście jestem stuprocentową włosomaniaczką! Jeżeli chodzi o pielęgnacje ogólnie, to nic nie sprawia mi takiej przyjemności jak dbanie o włosy. Uwielbiam testować nowe, najróżniejsze produkty, ale super sprawą są także bardziej domowe sposoby na pielęgnacje, których cały ogrom można z łatwością znaleźć w Internecie. Z ekscytacją przebieram nóżkami, gdy dowiem się, że ulubiona marka wypuszcza jakieś nowości, a nieomal o szybsze bicie serca przyprawiają mnie wiadomości o pojawieniu się na rynku nowej marki nietestującej kosmetyków na zwierzętach, która wypuszcza produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów.

Jednym z moich ulubionych sposobów na dbanie o włosy jest ich olejowanie. Jeśli również chociaż trochę interesujesz się tematem pielęgnacji włosów, to olejowanie jest Ci prawdopodobnie dobrze znane. Jeśli jednak nie znasz jeszcze tej metody to koniecznie musisz to nadrobić!

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów jest świetnym sposobem na zdecydowaną poprawę kondycji włosów. Pokuszę się o stwierdzenie, że osobiście nie znam lepszej metody, która przynosiłaby więcej korzyści (ale z pewnością jeszcze wiele przede mną :P) U mnie sprawdziło się to rewelacyjnie – włosy nabrały więcej blasku i stały się przyjemniejsze w dotyku ale także, co zdecydowanie stanowi dla mnie największy plus, przestały się elektryzować, co w sezonie grzewczym było moim największym „włosowym” problemem i niekiedy po prostu doprowadzało mnie do szału!

Moja historia z olejowaniem rozpoczęła się już kilka lat temu. Pierwszym olejem jaki zastosowałam była po prostu oliwa z oliwek, wyciągnięta z kuchennej szafki. Pamiętam, że z początku nie byłam pewna, czy olejowanie jest dla mnie, dlatego nie chciałam wydawać pieniędzy na coś, czego być może nie zużyję. Jednak moja relacja do olejowania okazała się być miłością od pierwszego wejrzenia, albo raczej od pierwszego olejowania, i trwa do dziś, a kolekcja olejków jakich używam zdecydowanie się powiększyła (ale do oliwy też dalej od czasu do czasu wracam). Na obecną chwilę moimi ulubieńcami są olej kokosowy (należy z nim być ostrożnym, bo niestety wiem, że u wielu osób się nie sprawdza), olej z pestek malin oraz olej ze słodkich migdałów.

Metod olejowania jest wiele, ale ja osobiście preferuję, i w 9/10 przypadków stosuję, metodę olejowania na sucho. Jest dla mnie najwygodniejsza i po prostu najbardziej mi odpowiada. A jak ją wykonuje? Zaczynam od dokładnego rozczesania moich włosów, następnie wylewam trochę oleju lub mieszankę np. dwóch różnych olejów i odrobinę rozcieram go w dłoniach po czym nakładam na włosy, tak mniej więcej na długości od ucha aż do samych końcówek. Staram się powoli i dokładnie aplikować olej, tak aby wszystkie włosy były nim pokryte. Gdy zyskam już pewność, że na moich włosach znajduje się wystarczająca ilość oleju i że jest on równomiernie rozprowadzony, to zawijam włosy w koczka-ślimaczka i trzymam tak od minimum dwóch godzin, a czasami całą noc. Nie ma przy tym zbyt wiele roboty 😀 Pamiętaj, że ilość używanego produktu należy dostosować do długości i gęstości naszych włosów, trzymając się myśli, że co za dużo to niezdrowo. Zmywanie oleju jest tak samo proste. Osobiście robię to w taki sposób, że po rozpuszczeniu włosów z koczka nakładam na nie odżywkę lub maskę do włosów, znowu starając się jak najdokładniej pokryć całą powierzchnię włosów (od uszu w dół). Włosy ponownie zaplatam w koczek a po jakiejś pół godzinie spłukuję odżywkę z olejem a następnie myje głowę szamponem.

Drugi sposób na wykorzystanie olejów w pielęgnacji włosów, który sama stosuję i chcę Ci przedstawić jest jeszcze prostszy! Do maski czy też odżywki do włosów dodajemy niewielką ilość oleju i aplikujemy na włosy tak jak zwykle. Żadna filozofia i mało wysiłku, a efekty mogą być naprawdę zaskakujące.

Nie żebym chciała studzić emocję i być może Twój zapał, ale muszę na koniec dodać, że aby uzyskać naprawdę widoczne gołym okiem rezultaty i poprawę kondycji włosów, niezbędny jest czas i systematyczność (zależne oczywiście jest też to w jakiej kondycji są Twoje włosy). Sama czynność olejowania też zabiera więcej czasu niż np. nałożenie tylko odżywki do włosów. Mimo to, bardzo polecam Ci spróbować. Efekty jakie można uzyskać są bardziej niż tego warte!