Ciało

Domowe SPA, czyli pielęgnacja i relaks w jednym

Dbanie o siebie i pielęgnacyjne rytuały nie tylko wpływają na to jak wygląda nasza skóra czy włosy, ale może stanowić także świetny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Taka chwila tylko dla siebie może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i chociaż na chwilę pomóc nam się wyciszyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci poczuć się niczym w salonie piękności.

Aromatyczna kąpiel – przepis na odprężenie

Czy może być coś przyjemniejszego niż długa, relaksująca kąpiel w gorącej wodzie? Doceniają ją zapewne wszyscy, którzy na co dzień mają czas jedynie na szybki prysznic, a wylegiwanie się w wannie jest dla nich rzadkością. Niezaprzeczalnie jest to sposób na ukojenie nerwów i wypoczynek. A aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie tą czynność warto zadbać o dodatkowe elementy. Po pierwsze: odpowiedni nastrój. Kilka zapalonych świec i spokojna muzyka potrafią przemienić najzwyklejszą łazienkę w salon odnowy. Jako drugie zaś dodatki do samej kąpieli. Wszelkie kule, sole czy płyny do kąpieli będą mile widziane – wanna pełna piany i ulubiony zapach podkręcą każdą kąpiel. Do tego może jeszcze tylko ciekawa książka, ulubiony napój lub przekąska i przepis na relaks gotowy.

Oczyszczający peeling ciała

Jak często wykonujesz peeling całego ciała? Czynność ta przynosi świetne rezultaty, bowiem złuszcza naskórek, oczyszcza i nawilża skórę. Jest to zabieg, który sprawi, że stanie się ona miękka i przyjemna w dotyku, a regularnie stosowany w znaczącym sposób może się przyczynić do poprawy wyglądu skóry. Po wykonaniu peelingu warto pamiętać o użyciu balsamu, masła czy innego kosmetyku nawilżającego, który dodatkowo spotęguje efekty. Jeśli peelingowanie ciała nie jest Twoim stałym nawykiem, to bardzo polecamy Ci to zmienić!

Pielęgnacja twarzy

Wolne chwile, które decydujemy się przeznaczyć na dbanie o siebie warto wykorzystać na dogłębniejszą pielęgnację skóry twarzy. Przyjrzyj się potrzebom swojej skóry i zaserwuj jej to, czego potrzebuje. Świetnym pomysłem będzie na przykład zastosowanie oczyszczającego peelingu i nałożenie maseczki. Regularne stosowanie tego rodzaju produktów może w wyraźny sposób przyczynić się do poprawy kondycji skóry. Warto co kilka dni wygospodarować sobie trochę czasu na dodawanie tych kroków do pielęgnacji. 

Odnajdywanie kilku wolny chwil tylko dla siebie, nawet w najbardziej zapracowanym tygodniu, jest bardzo ważne, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Takie domowe SPA jest jednym z wielu pomysłów jak wykorzystać czas na zrobienie dla siebie czegoś przyjemnego. Pamiętaj, że nigdy nie warto zapominać o sobie i własnym samopoczuciu! 

Poniżej krótka lista produktów, które mogą się przydać w pielęgnacyjnych rytuałach.