Ciało

Prosty sposób na gładką skórę

Czy jest ktoś kto nie lubi uczucia gładkiej, delikatnej skóry?

Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów właśnie taki efekt możemy uzyskać – i to już po pierwszym zastosowaniu! Dodatkowymi plusami wynikającymi z używania tego produktu są również: ogólne poprawienie wyglądu skóry, zmniejszenie cellulitu, poprawienie krążenia czy pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek. Dokładny peeling ciała dodatkowo świetnie przygotowuje skórę do przyjęcia dalszej pielęgnacji oraz poprawia wchłanialność składników odżywczych zawartych np. w balsamach do ciała, masłach czy olejkach. 

Rozróżniamy kilka rodzajów peelingów do ciała:

– drobno i gruboziarniste

– peelingi kawowe

– peelingi cukrowe

– peelingi z pestkami owoców

– peelingi myjące

Jest to zabieg który warto wykonać między innymi przed depilacją – zapobiega to wrastaniu włosków, a także przed opalaniem lub nałożeniem samoopalacza – aby cieszyć się z równomierną opalenizną, bez zacieków i przebarwień jak najdłużej. Peeling dobrze jest wykonywać na wilgotnej skórze, aby zapobiec podrażnieniom. Najlepiej wykonywać go pod prysznicem po kąpieli – gdy skóra jest już dobrze oczyszczona i gotowa na złuszczenie martwego naskórka. Należy nałożyć odpowiednią ilość produktu i wykonać delikatny masaż, okrężnymi ruchami. Bardzo przydatne mogą być też specjalne rękawice do masażu, które mogą zagwarantować jeszcze lepsze efekty. Fajną alternatywą dla zwykłego peelingu są też peelingi myjące, które są produktem  dwa w jednym – stanowią super zamiennik dla zwykłego żelu pod prysznic – bo poza funkcją myjącą dodatkowo peelingują nasze ciało.

Po takim zabiegu nasza skóra świetnie przyjmie każdy balsam i wszystkie składniki aktywne w nim zawarte oraz pozwoli cieszyć się super gładką, delikatną skórą.